PERFOBOR’UN  FARKI

Boyut farkları olan sert nano partiküllü motor katkıları, iki metal arasında bilye görevi görerek daha yumuşak olan metalleri aşındırırlar. Ayrıca sert ve kuru tanelerin (ince kum, cam tozu gibi) birbiri üzerine yapışmaları mümkün olamaz. Perfobor; motor yağı ile birlikte motor içinde yol alırken, içerisindeki aktif bileşenler ortamdaki ısı, basınç ve sürtünme etkisiyle yüzeylere yapışır. Hareketli aksamların yüzeylerinde oluşan çizik, çatlak ve çukurlara dolgu yaparak kalıcı, kaygan, çok sert ve mikrofilm kalınlığında tabaka oluşturur. Bu işlevi gerçekleştirirken, birbiri üstüne preslenerek yapışmak suretiyle sıkılaşarak sertleşir ve camlaşır. Kalıcı kaplama oluşturan ve tane boyutu olmayan özelliği sayesinde  yüzey aşınması veya motor kilitlenmesi gibi yan etkiler oluşturmaz.

Perfobor, akışkan bir solüsyon olması sayesinde yağ filtrelerinin içerisinden rahatlıkla geçerek tıkanmaya yol açmaz. Ayrıca yağlarda bulunan katkı maddeleriyle veya eskimiş yağlar içerisinde bulunan materyallerle (kurum, tortu vb.) hiçbir şekilde kimyasal reaksiyona ve fiziksel etkileşime girmez.

 Uygulamadan sonra motorun ısınması ile orantılı olarak solüsyon buharlaşırken, içerisindeki aktif maddeler yüzeylere kaplanmaya başlar. Uygulama için motorun önceden ısıtılmasına gerek yoktur.  Ayrıca kullanım ömrünü % 70 aşmamış olan veya kirlenmemiş, renk ve kıvam olarak özelliğini kaybetmemiş yağların değiştirilmesine gerek bırakmaz. Bekleme süresinde tortu, çökelti, ayrışma, tane veya tanecik oluşturmaz. Bu nedenle de raf ömrü uzundur ve uygulama öncesinde dakikalarca çalkalanmasına gerek yoktur. Uygulama kolaylığı sağlar, zararlı atık oluşturmaz, çevreci ve uzun ömürlüdür. Perfobor ;  tüm bu özellikleri sayesinde  dünyada bir ilktir.

·         Uygulama Öncesi Dakikalarca Çalkalamaya Gerek Yoktur

·         Motor Yağı %70 Ömrünü Aşmamış İse, Değişimi Gerekmez

·         Motor Yağı Ve Yağ İçerisindeki  Katkılar İle Etkileşime Girmez

·         Çökelti veya Tortu Oluşturmaz 

·         Motorun İçerisindeki Sürtünen Yüzeyleri Temizler

·         Bu Yüzeylere Mikrofilm Halinde Dolgu Yapar

·         Partikülsüz, Akışkan Bir Solüsyondur

·         Motor Isısını,Titreşimini Ve Sesini Azaltır

·         Özelikle Kış Aylarında İlk Çalışmayı Kolaylaştırır

·         Egsoz Emisyonlarını İyileştirir

·         Piston, Segman, Gömlek Aşınması Kaynaklı Yağ Eksilmesini Önler  

·         Aynı Kaynaklı Egzozdan Duman  Salınımını Engeller

Soru ve Görüşleriniz için destek@perfobor.com adresine E-mail gönderebilirsiniz.

Bu kategoride henüz ürün Yok.