Nerelerde Kullanılır?

 Perfobor, Benzin, Diesel, LPG, CNG, LNG, Etanol… vb. yakıtlarla çalışan, 4 zamanlı tüm motorlarda kullanılır. Bu kapsam içerisinde; otomotiv sektöründe bulunan tüm araçlar, raylı sistem lokomotifleri, deniz ve hava taşıtları, elektrik üreteçleri (jeneratörler), tarım ve iş makineleri, her türlü kompresörler bulunmaktadır. Bunların yanında modifiye yapılmış olan araç motorlarında da kullanılır.UYGULAMA VE KULLANIM YÖNTEMİ

 * Basit bir uygulama yöntemi içerir. Motor yağı (%70 ömrünü aşmış ise;) ve yağ filtresi değişiminden sonra motorun yağ ikmal kapağı açılarak yağ haznesi içerisine uygun miktardaki PERFOBOR boşalılır. Kapak kapatılarak motor çalıştırılır.

* Kullanım öncesi perfobor şişesini çalkalamaya ya da araç motorunu ısıtmaya gerek yoktur.

* Perfobor Yağ haznesine ilave edildikten sonra motorun yaz aylarında 30 Dakika, kış aylarında 40 Dakika kesintisiz olarak çalışması gerekir. Bu süreç araçla yol alınarak  da geçirilebilir.

* Ortalama 1.500 km mesafe kat etmiş veya 22.5 saat çalışmış olan yeni motorlardan başlamak üzere her motorda kullanılır. Vurgulanmak istenen nokta; motorun rodajını tamamlamış olmasıdır. Ayrıca, rodajı tamamlanmış olarak fabrikadan çıkan araçlarda 0’km iken de güvenle kullanılır.

*1000 ila 2000 cc. aralığındaki silindir hacmine sahip motorlar için bir adet Perfobor 2000 cc (120 ml), 2000 ila 3000 cc aralığındaki silindir hacmine sahip motorlar için 1 adet Perfobor 3000 cc (180 ml) kullanılır. Farklı silindir hacmine sahip motorlar için detaylı kullanım miktarı çizelgede belirtilmiştir.


UYGULAMA ESNASINDA;

PERFOBOR Uygulanmasında; önerilen süreler boyunca (Solüsyon buharlaşması bitene kadar bu süre yaklaşık olarak Yaz aylarında 30 dk. Kış aylarında 40 dk. sürmektedir. ) ayrıca, motor hacim artışıyla orantılı olarak kullanılan PerfoBor miktarı arttıkça bu süre de artırılmalıdır. 
Örnek: 2000 cc motorda 30-40 dk. olan süre, 4000 cc motorda 60-80 dk. olmalıdır. 

 

 

MOTORUNUZU KESİNLİKLE STOP ETMEYİNİZ.

UYARI VE ÖNLEMLER

*Motor içerisinde daha önce piyasalarda bulunan ve motor katkısı adı altında pazarlanan herhangi bir ürün kullanılmış  motorlarda mutlaka motor içerisi temizlenmeli, eski yağ ve yağ filtresi değiştirilmelidir. Motor içerisinin temizlenmesi için; eski yağ boşaltılmadan önce bu yağın içerisine piyasalarda bulunan uygun bir motor içi temizleyicisi katılarak motor içerisinin yıkanması gereklidir. Daha sonra bu yağ boşaltılarak yeni yağ konulmalıdır. Motor içerisindeki mevcut yağ %70 ömrünü aşmamış, tortulaşmamış, renk bozulmasına uğramamış veya kaydırıcılık özelliğini kaybetmemiş ise yağ değişimine gerek yoktur. Her durumda mutlaka yağ filtresi de değiştirilmeli ve yenisi takılmalıdır.

*Perfobor, bahsedilen iyileşmelerin hepsini sağlamaktadır. Bu iyileşmeler görülemiyorsa motora ait elektrik ve ateşleme sistemleri, yakıt geliş ve geri dönüş yolları, hava filtresi, hava-yakıt ideal karışım oranları, debriyaj sistemleri, frenlerin fonksiyonları, yağ sızdırmazlık conta ve keçeleri gibi yakıt sarfiyatını artıran, performansı düşüren, yağ eksilmesine yol açan ve egzoz emisyonlarını kötüleştiren diğer etkenlerin gözden geçirilerek aksaklıkların giderilmesi gerekir.

*Arızalı ve değişim süresi geçmiş motor parçalarından (triger kayışı, aşırı yıpranmış sübap contaları vs.) kaynaklanan olumsuzluklar giderilmeden ürünümüz kullanılmamalıdır.

*Motor ömrünü uzun zamanlara sorunsuzca götürebilmek için, ilk Perfobor uygulamasından sonraki her 80.000-120.000 km aralığında mesafe kat edilmesinden veya motorun 1.200-1.800 saat aralığında çalışma süresinden sonra yeniden Perfobor uygulaması yapılmalıdır.

* Perfobor’un kalitesinden emin olmak isteyenler uygulama öncesi güvenli bir test merkezine veya servis istasyonuna giderek piston kompresyon, HP, Tork ve egzoz emisyon ölçümleri yaptırabilirler. Daha sonra olması gereken yöntemlerle Perfobor katkısı kullanılmalı, belirtilen etki süresinden sonra yeniden aynı yerde ve aynı koşullarda ikinci kez aynı ölçümler yaptırılarak oluşan iyileşmelerden emin olunmalıdır.

*Perfobor ile ilgili olarak yukarıda belirtilen uygulama yöntemleri, uyarı ve önlemler kullanıcılar tarafından mutlaka dikkate alınmalı ve yerine getirilmelidir.  Aksi halde meydana gelebilecek olumsuzluklardan  firmamız sorumlu değildir.

 

Bu kategoride henüz ürün Yok.