PERFOBOR’ UN YARARLARI

·         Perfobor, kullanım süresi boyunca % 12 -% 30  “yakıt tasarrufu”  yapar. Bu oran aralığı, araçların motor teknolojilerine, imal edildikleri metal özelliklerine ve yıpranma miktarlarına göre değişiklik göstermektedir.

·         *Bir kez uygulama ile motorlarda 80.000-120.000 km mesafeler veya 1.200-1.800 saatlik süreler boyunca sorunsuz olarak koruma sağlar. Peryodik yağ değişimlerinden etkilenmez.

·         Kompresyon oranında % 95-100 iyileşme gösterir. Egzoz emisyonları, HP-TORK gücü, hızlanma ivmesi vb. performans değerlerini, araçların fabrika değerlerine (bazı araçlarda bu değerlerin de üzerine) çıkarır.

·         Motor içerisindeki hareketli parçaların sürtünen yüzeylerinde oluşan mekanik aşınmayı engeller. Bu sayede motor titreşimini, sesini ve sarsıntısını en az seviyeye indirirken, gürültü kirliliğini de önler.

·         İlk çalışmayı kolaylaştırır. Motor aşınmalarının %75’i beklemiş veya soğuk motorların (özellikle kış aylarında ve sabahları) ilk çalışması sırasında oluşur. Perfobor, bu olumsuzluğu tamamen ortadan kaldırır.

·         Yağın yanarak eksilmesini engelleyerek,  bir daha yağ eksilmesine izin vermez. Aynı zamanda eksilen yağın yanarak egzozdan atılması sonucu oluşan fazla duman salınımını da engeller.

·         İçeriğindeki bileşenler motorun hareketli aksamlarının sürtünen yüzeylerinin temizlenmesini, kurum, karbon ve tortuların yüzeylerden uzaklaşmasını sağlar. Yağlama yağlarının kimyasal ve fiziksel özelliklerini bozmayan bir yapıdadır.

·         Maksimum etkisini; yaz aylarında 30 dakika, kış aylarında 40 dakika  içerisinde gösterir.

·         İdeal yanmayı sağlar. Sürtünmeden kaynaklanan motor ısısını düşürür.

·         Motorların sürtünen aksamlarına ait bakım, onarım, yedek parça, işçilik ve zaman kaybı gibi giderleri ve olumsuzlukları minimuma indirir.

·         Egzoz emisyonlarını iyileştirmesi, yakıt tüketimini azaltması, enerji kayıplarını önlemesi ve gürültü kirliliğini azaltması ile doğrudan bir çevrecidir.


Bu kategoride henüz ürün Yok.